מושב רשפון
מושב רשפון
חסר רכיב

טלפיר עדינה וראובן – יורם

משק יורם טלפיר (יורם הוא בן ממשיך)
רח` הרותם 6

המשק של יורם היה המשק של ההורים עדינה וראובן טלפיר, משפחה עם ארבעה ילדים. המשפחה הגיעה מרעננה ב- 1940 עם יעקב ז"ל שנולד ב- 1932 ויהושע ב-1935. יורם נולד ב- 1941 ורוחלה נולדה ב- 1947 רוחלה בת הזקונים למדה בביה"ס המשותף לרשפון וכפר-שמריהו. המשיכה את לימודיה התיכוניים בכפר הירוק שם הכירה את בעלה שמעון גרלינג.
משפחת טלפיר הביאה אתה שק תפוחי אדמה מרעננה שזו היתה מציאה באותם הימים. וכך יכלו לחגוג את חג החנוכה הראשון בטגון לביבות שבו היה שותף כל הרחוב – משפחות : בוסל, כהן, בן-ראובן, צרבוניץ` וברזין.
האב ראובן היה בנאי ויחד עם חברו יצחק בן – ראובן בנו את הבתים ברשפון, את בית התרבות- היום בית גופרמן ואת המרפאה. האם עדינה עבדה בעבודות המשק בלול בגידול בעלי חיים וירקות. יורם נולד ב- 1941 ימי מלחמת העולם השנייה, הדרכים היו מסוכנות ומשובשות, לכן עדינה נאלצה לעזוב את הבית עד ללידה והתגוררה אצל אחותה בפתח-תקוה קרוב לבית חולים בילינסון.
בשנת 1951/2 פרצה בארץ מגיפת שתוק ילדים שלושה ילדים מרשפון חלו ויורם בניהם. הם אושפזו בביה"ח בילינסון. למזלו הרב הוא יצא בריא מהמחלה. יורם למד בביה"ס ברשפון , המשיך לימודיו בביה"ס החקלאי "מקוה ישראל". אחרי שחרורו מהצבא עסק בחקלאות עם אחיו שוקה, בעיקר בגידול ירקות. ליורם בת ושמה אסנת. אסנת למדה עיצוב תעשייתי במילאנו, כיום נשואה לשלומי גרה במשק ומגדלים את עלמה, יואב וגילי. 
חסר רכיב