מושב רשפון
מושב רשפון
חסר רכיב

מרום רחל ויעקב -טלי ואמיתי

משק מרום
משק מס` 94, רח` השקד 5

רחל פישר נולדה ב-1924\1\14 בבודפסט, שבהונגריה. עם עליית הנאצים לשלטון והתקדמותם באירופה החליטה רחל לברוח מהונגריה, בשנת 1941 והיא רק בת 17. לאחר תקופה קצרה עלתה לארץ, לקיבוץ אשדות יעקב. רחל עברה מקיבוץ לקיבוץ עד שפגשה לבסוף את יעקב בקיבוץ בית הערבה. יעקב (יוליסוס) הוכמן נולד ב-1924\3\23 בזיגן, שבגרמניה. ב-1938 ב"ליל הבדולח" נתפס יעקב עם יהודים נוספים ונזרק לכלא, שם עבר התעללות ע"י תומכי המפלגה הנאצית. לאחר שחרורו מהכלא החליט יעקב לברוח ארצה וב-1939, בגיל 15 עלה ארצה ועיברת את שמו למרום, בהשפעת תנועת הנוער שעלה איתה. הוא הגיע לארץ, בילה שנתיים בעין חרוד, שנה הכשרה בגבעת השלושה ומשם עבר לקיבוץ בית הערבה, בו עבד בתור נהג קטר וחקלאי. ב-1941 עת שיצא לעבוד בקיבוץ בית הערבה פגש את רחל פישר ולאחר תקופה שחיו יחדיו, החליטו להתחתן. הם התחתנו ב-1946\9\11, בכפר סבא.
לאחר 13 שנות נישואין והולדת ילדיהם: שולי (1948), ענת (1950) ואמיתי (1955), הגיעו מקיבוץ החותרים להשתקע במושב רשפון ב-1958. יעקב עבד עם זאב הולץ בעלה של בתיה הולץ, אחותו, שהגיעה למושב לפניו. כך השתקעה המשפחה במושב, עד שיכל להקים משק. במשק גידלו ירקות, תרנגולות, סוס, חמור ופרה, יעקב היה עובד עם הטרקטור במשקים שכנים בהוצאת מכלי פרי הדר, עד ששתל בעצמו, במשק מטעי פרדס ואבוקדו. באותה תקופה לא היה קל בכלל וכשאמיתי השתחרר משירותו בצה"ל, אותו עשה בחיל החימוש, החליט לעזור לאביו וביחד לבנות את המשק. ביחד הם נטעו פרדסי קלמנטינות ופומליות.
יעקב ורחל החליטו להוריש את המשק לאמיתי וטלי שהמשיכו עם החקלאות ובנו בית שני במשק, בצמוד ליעקב ורחל.
שולי נשאה לאבי ולהם נולדו 3 ילדים: הילה נשואה ואם ילד, שני ויובל. הם גרים בהרצליה, שולי עובדת בתור גננת ואבי נהג מונית.
ענת נשאה לבן המושב עציון ברנר וביחד הקימו משק לא רחוק מהבית, להם גם נולדו 3 ילדים: אפרת (שכבר נשואה+2), רוני ויניב. הם גרים עדיין ברשפון, ענת ועציון מנהלים את המחסן הטכני (המפורסם) ברשפון.
אמיתי, שלמד מכונאות ושמאות רכב וכיום הוא שמאי רכב, התחתן עם טלי ב-1979\8\14. טלי, ילידת הרצליה, עבדה שנים רבות במוסך של בנדי במושב בתור מנהלת חשבונות. נולדו להם 3 ילדים: אופיר(1983), שהשתחרר לפני מספר שנים מצה"ל וכעת נמצא בעיצומה של השנה השלישית שלו בתור מרכז שבט הצופים של כפר שמריהו רישפון, שבט ני"ר. עומר(1987), חייל בצה"ל נמצא כרגע לקראת סוף המסלול שלו בדרך להיות לוחם בעורב צנחנים וליאור(1995), תלמיד מצטיין בבית הספר המשותף בכיתה ו` שחקן טניס עולה במועדון הטניס ברשפון עם עתיד גדול לפניו.
חסר רכיב