חסר רכיב

ניר יחיעם

ניר יחיעם
-
-
ניר יחיעם
1945 - 1996

יחיעם נולד ב-3.7.1946 בבית חולים הדסה בירושלים, לאריה והדסה ניר. 
את הילדות המוקדמת בילה בין ירושלים לסדום בה עבדו הוריו. לאחר פינוי סדום במלחמת השחרור גרו ביפו עד שעברו לרשפון במבצע 'מעיר אל הכפר' בשנת  1956.
בן 10 הגיע לרשפון עם הוריו ואחותו בתיה בת ה-7, ופה חי עד יומו האחרון בשנת ה-50 לחייו.
למד בפנימייה החקלאית של הכפר הירוק, ובגיל 16 הכיר שם את דליה. אחרי הצבא התחתנו והקימו משפחה. הורים לאורי, ארנון ורנה.
יחיעם אהב חקלאות, ספורט וטיולים. הוא ודליה רצו להכיר את העולם הרחב והחליטו שדרך עבודה במדינות זרות יזכו להכיר תרבויות ומקומות אחרים. הוא התקבל לקורס של משרד החוץ והוכשר להיות קצין ביטחון בשגרירויות בעולם. מיד לאחר סיום הקורס יצא עם דליה וילדיו (רנה הייתה אז בת חצי שנה) לשליחות בת שלוש וחצי שנים במדינות אקזוטיות מרוחקות, שלא הרבה ישראלים הגיעו אליהן באותם שנים.
שנה וחצי ראשונות שהו בדרום קוריאה. בתקופה זו למד קרטה בצורה מקצועית עד שהיה בעל חגורה שחורה דאן-3.  ולאחר מכן עבר לעבוד בשגרירות של ישראל בגואטמלה שבמרכז אמריקה. שם שהו עוד שנתיים. עם סיום ה'שליחות' חזרו לארץ והצטרפו למשק החקלאי ברשפון של הוריו אריה והדסה ניר, השתלבו ופיתחו אותו.
במקביל לבניית המשק החקלאי יחיעם לימד קרטה את ילדי המושב והסביבה (בבית גופרמן).  
הגידולים המרכזיים של המשק החקלאי היו תות שדה (בעיקר ליצוא), הדרים (תפוזים, ומאוחר יותר אשכוליות) ולול תרנגולות מטילות. בהמשך עברו לגידול פרחים לייצוא. 
כאשר יחיעם היה בן 39 ודליה בת 37, יצא יחיעם לשליחות חקלאית בגוואטמלה, וכששהה שם קרתה תאונת דרכים קטלנית, בה נהרגה דליה, בדרכה עם הילדים מחופשה באילת. 
לימים הכיר יחיעם את דבי ונהיו לזוג ואף התחתנו. בהמשך בחרו להיפרד, אך נשארו חברים.    
במושב יחיעם היה מעורב רוב השנים בעשייה חברתית, בדגש על תחום הספורט. היה חבר בהנהלת האגודה הרבה שנים, והיה ממובילי הקמת מגרשי הטניס ומאלו שדחפו לבניית בריכת השחייה שלא התממשה.                          
בשנת 1993 התגלה גידול בראשו, אשר הוסר בניתוח מסובך בחו"ל. אז פרש מהעיסוק בחקלאות ועבר לניהול פרויקטים בתחום הבנייה עד פטירתו הפתאומית בשנת 1996 במהלך סדנה בת כ-3 שבועות בקיבוץ בית אורן. הוא לקה בדום לב תוך כדי ההליכה היומית שנהג לעשות בטבע.

חסר רכיב