חסר רכיב

סולומון בלומה

סולומון בלומה
-
-
סולומון בלומה
2014 - 1926

ביום 29.12.1926, בשטרסבורג שבצרפת, נולדה בלומה (בלאנש) – בת בכורה (מבין ארבעה ילדים) להוריה סופי ויחיאל-מאיר רוזנברג. בגיל מאוד צעיר התייתמה מאביה. במהלך מלחמת העולם השנייה עברו בני המשפחה הרבה תלאות ונדודים ועם תום המלחמה, ב-14.7.1945, בלומה עלתה ארצה. האם והאחים עלו ארצה קצת מאוחר יותר.
בדרכה לארץ , במרסי שבצרפת , בהמתנה לאניית המעפילים "מטאורה" שתיקח את בני הנוער שנאספו באירופה אחרי המלחמה ע"י שליחי המוסד לעליה ב', פגשה בלומה את אמי (אברהם סולומון). הם הפכו לזוג ושנה מאוחר יותר נישאו בתל אביב.
בשנת 1950, במסגרת עידוד חיילים משוחררים לעבור מן העיר אל הכפר, בנו בלומה ואמי את ביתם במושב רשפון. כל המפעל היפה של הקמת המשק ופיתוחו, היו מאבק ומאמץ משותפים של בלומה ואמי, שעבדו כצוות מדהים, בימים טובים וגם בתקופות לא קלות. כתף אל כתף, בארבע ידיים, בימים ובלילות, בקיץ ובחורף. "הביחד" עזר להם להתמודד ולהתגבר. חלקה של בלומה במפעל חיים זה היה מרכזי והם הקימו יחד משק לתפארת וראו ברכה בעמלם.
ברבות הימים, לאחר שהמשק עמד איתן, יצאו בלומה ואמי לתקופות שונות של שליחויות חקלאיות בעולם (פיליפינים, פנמה). גם אז היתה בלומה יד ימין תומכת לאמי בעבודתו ואף יזמה לעצמה תעסוקה יצרנית, בהקמה של מפעל לריבות ומיצי פירות, שהמשיך כענף  נוסף במשק, כשחזרו הביתה.
"אלוהים לא יכול להיות בכל מקום ולכן ברא את האם" (פתגם עממי), כך היתה בלומה עבור ילדיה: בשנת 1948 נולדה מאירה, בשנת 1951 נולדה דבורל'ה ששקלה בלידתה 1,250 ק"ג ושרדה בזכות הטיפול המסור של בלומה, ובשנת 1958 נולד "יורש העצר" חילי. 
כאמא, בלומה  תמיד מצאה זמן להכין לילדיה מעדנים, לתפור שמלות ותחפושות לכל בני המשפחה, לסרוג כפפות ונעלי בית שחיכו כהפתעה ליד מיטות הילדים בבוקר. היא תמיד עבדה קשה בבית ובמשק ויחד עם זאת לא שכחה להיות אמא דואגת ומסורה. גם כשנולדו הנכדים (7) ובלומה הפכה לסבתא, וגם כשהפכה לסבתא-רבא לנינים, המשיכה בלומה במסורת המבורכת של אירוח, עזרה תמיכה ואהבה לכל הצאצאים.
בלומה נפטרה בשיבה טובה ביום 8.5.2014, יפה כתמיד, אהובה כתמיד וזכורה לטוב על ידי כולנו.
ואין כמו הפתגם העממי הבא, כדי לתאר את בלומה ולזכור אותה תמיד:
"אשה יפה היא יהלום, אשה טובה היא אוצר"
המשפחה

חסר רכיב