חסר רכיב

קוסטיץ ניקולה

קוסטיץ ניקולה
-
-
קוסטיץ ניקולה
1982 - 1904

חבר יקר שהגיע אלינו עם קבוצת עולי יוגוסלביה בשנת 1949, שהצליחו למלט נפשם מהתופת האיומה ומהתלאות שעברו על כל אלה שהיו באירופה בתקופה הקשה ההיא.
כיתר חברי הקבוצה, גם ניקולה היה אדם יקר ובעל יכולת עמידה נפשית ופיסית כאחד בכל המצבים הקשים של החיים עלי אדמות. חנן אותו היוצר בכל הסגולות הדרושות כדי להחזיק מעמד בחיים ולא להיכנע.
חברנו קוסטיץ בהגיעו לכפרנו, השקיע את מיטב כישרונותיו להוסיף נדבך חשוב לכפר בכללו ובבנותו משקו לתפארת. החיים לא פינקו אותו כלל וכלל והיה אדם מחושל במלוא מובן המלה. בשנים הראשונות, נתן יד נבונה בעבודה מסורה במוסך המכונות החקלאיות שלנו ושמר על ביצוע מושלם של כל מה שנמסר לידיו. משך שנים אהבתי להיפגש אתו בכל הזדמנות, וניתן לי העונג משיחת רעים ועידוד וחיזוק נפשי, מקיום חברים טובים למופת.
ומה צר היה ועצוב ששנים כה רבות היה גורלו של יקירנו כה קשה בגלל המחלה הקשה שפגעה בו וריתקה אותו אל הבית. לבסוף מחלת רעייתו וחברתו הנפלאה הדסה שהלכה לעולמה חצי שנה לפניו הכריעה אותו.
יהי זכרו של אח יקר ואהוב זה ברוך בתוכנו. דמותו וסבלו הקשה ישאירו בנו זיכרונות יקרים ויעודדו את חברינו לתהות על דרכי חיינו וחובותינו המיוחדות כבני אדם.

אברהם ליסוד

חסר רכיב