חסר רכיב

רובינשטיין שושנה

רובינשטיין שושנה
-
-
רובינשטיין שושנה
1984 - 1912

שושנה נולדה בפולין ב-1912.  הייתה מהחברות הראשונות שהגיעו לכפר ב-1936, יחד עם בעלה נפתלי, ובו הקימו קן משפחתי לתפארת.
עמל השנים והתרחשויות שבחיים, ללא ספק חרטו חריצים עמוקים בגוף ובנפש. ולבסוף מותה בלא-עת של אחותה היחידה הייתה המכה האנושה שהונחתה עליה וקירבה את מותה של שושנה יקירתנו.
חיים של יצירה פורייה חיתה שושנה בתוך בני משפחתה, שלושת הבנים, הכלות והנכדים. כשכן קרוב ביותר ליוויתי אותם במשך כל השנים וצר מאד ללב ועצוב ביותר להיפרד משושנה, שעוד זוכר אני עד היום, כאשר הייתה במלוא אונה ופריחתה וביחוד כשהייתה מזכה את כל הכפר בקולה הערב שקבלה כמתנת אלוהים בכל המסיבות שהיינו מארגנים בכפר.
במרוצת חמשת השנים האחרונות לחייה היינו נפגשים ליצירה משותפת עם הקמתה ופיתוחה של "מקהלת האלף" ומה מצערת העובדה ששושנה אינה בתוכנו ולא נשמע יותר קולה החביב על כולנו.
יהי זכרה של שושנה יקירתנו צרור בצרור חיינו ועבודתנו בארץ.

אברהם ליסוד


את שושנה הכרתי במשך שנים רבות. תמיד התפעלתי מהחיוניות הבלתי רגילה ומהמרץ הנפלא שאפיינו אותה. אני זוכרת אותה שמחה ועליזה ושירה בפיה תמיד. טובת לב הייתה, תמיד מוכנה לעזור ואהובה על חבריה.
שושנה סימלה את החיים ודומה היה שלעולם לא תוכל להיפרד מהם, כל כך אהבה אותם. קשה להאמין ששושנה הניחה למוות לנצח אותה בלי להילחם בו.
חשבתי שמלאכה קשה צפויה למלאך המוות שעתיד לקחת את נשמתה, אבל מחלות קשות שנפלו בחלקה והדיכאון על מות אחותה, פגעו בה והחלישו אותה. 

יהי זכרה ברוך!

צפורה סטליק

חסר רכיב