חסר רכיב

נוריאל איציק

נוריאל איציק
-
-
נוריאל יצחק (איציק)
2015 - 1936
איציק נולד בתל אביב בתאריך 9.4.36, ילד שישי לאלה ועזרא נוריאל.
לאחר מות אמו עבר לפנימיית זיכרון-יוסף בחיפה. בפנימייה מצא בית שוקק חיים וחברים רבים, שהמשיכו להיפגש בקביעות לאורך השנים, פעמים רבות בחצר המשק של איציק.
בצעירותו היה איציק ספורטאי מקצועי שהשקיע רבות מזמנו באימונים ומשחקים. בתחילה שיחק בקבוצת הפועל חיפה בכדורגל אך בסמוך לגיוסו עבר להפועל תל אביב, בה היה חלוץ מרכזי. לאחר שנפצע בכתף ובקרסול במהלך משחק, נאלץ להעדר מהמגרשים לתקופה של למעלה משנה. כשחזר לכושר הצטרף לקבוצת הפועל רמלה בה שיחק עד לפרישתו הסופית מכדורגל, עם הולדת בנו הבכור.
כדורגל לא היה הספורט היחיד בו עסק. איציק גם התאמן והתחרה בריצות ארוכות של עד 10 ק"מ ואף זכה בכמה תחרויות, לרבות אליפות צה"ל.
איציק התגייס לחיל החימוש ובתום שירות החובה המשיך לשירות קבע, ממנו השתחרר בגיל 24. במילואים שירת כרס"ר משמעת בחיל האוויר, כולל שירות של ארבעה חודשים בבסיס ביר-גפגפא שבסיני במהלך מלחמת יום הכיפורים. במסגרת שירותו הצבאי הכיר גם את אשתו, בתיה, ששירתה עמו. לאחר חתונתם עברו להתגורר בשכונת ישגב הסמוכה לרמת-החייל ובשנת 1969 הגשים איציק חלום – להיות חקלאי. הוא עבר עם אשתו לרשפון והפך להיות עובד אדמה. לאיציק ובתיה שלושה ילדים - זהר, נורית ומאיה.
תחומי החקלאות בהם עסק היו רבים ומגוונים. החל מגידול ירקות, פירות ופרחים מכל הסוגים והמינים: עגבניות, מלפפונים, פלפלים, חצילים, דרך מטעי פרי הדר: תפוזי שמוטי, אשכוליות, טמפל ואבוקדו, תות שדה, אבטיחים, ופרחי שעווה, ועד משק חי: תרנגולות לביצים, תרנגולות לרבייה ותרנגולי הודו לבשר. בנוסף לגידולי החקלאות והטיפול במשק המשפחתי עבד איציק גם במתן שירותי חקלאות כגון ריסוס ותיחוח לחברי משק אחרים.
איציק אהב טיולים, חברה ואת ארץ ישראל. את השילוב של כל אלו מצא במכון אבשלום, שם למד לימודי ארץ ישראל במשך עשרים שנים, ויצא כמעט בכל שבוע, לכל היותר אחת לשבועיים, לטיול ברחבי הארץ עם קבוצת הלימוד שלו.
איציק נפטר בתאריך 26.6.2015, בן 79 שנים
חסר רכיב