מושב רשפון
מושב רשפון
חסר רכיב

ברפמן

משק ברפמן
משק מס' 13, רח' הכפר 5

יפה (אירמה) ברפמן לבית בודאנהיימר, נולדה בגרמניה בעיר ברטן, בשנת 1908 ונפטרה ברשפון בשנת 1982. עלתה לישראל עם בנה אפריים בן 4 חודשים, בשנת 1938.
משה (מקס) ברפמן נולד בגרמניה בשנת 1906, בעיר ברוכסאל ונפטר ברשפון בשנת 1984. עלה לישראל מספר חודשים לפני אימי, בשנת 1937, ישר לרשפון. פה גרה אחות אימי, ברטל ומנפרד הנובר.
אבי קנה את משק מס' 13 (ברחוב הכפר 5) ב-200 סטרלינג ממשפחת מישקופסקי, שהיו ממיסדי רשפון ועברו להרצליה, שם פתחו חנות דגים ברחוב סוקולוב.
בשנת 1938 הצטרפה אימי לאבי ויחד הקימו משק חקלאי שכלל: עופות, ירקות ומטע קטן של גואיבות. את חלקת הירקות הראשונה שלו עיבד בארסוף, מעבר לכביש החוף של היום, שאז עדיין לא היה קיים. יותר מאוחר נטעו פרדס הדרים.
אימי בצעירותה למדה את אמנות התפירה ובזמנה החופשי עבדה כתופרת, כדאי להשלים את הכנסת המשפחה. בשנת 1946 נולד אחי בנימין. בזמן הבריטים כאשר הגיעו אוניות מעפילים לארץ, החביאו הורי ציוד רב של המעפילים בגידולי השדה שלהם.
אני אפרים ברפמן נשוי ליעל לבית וייסלר, בת רשפון. אנחנו גרים היום במשק "וייסלר", ברחוב הפרחים 19. בהתחלה עבדתי כנהג משאית, גם ברשפון, לאחר מכן עברתי לחקלאות: ירקות, פרדסים ולול עופות. כיום יש לנו משתלה "הגן הקסום", שאותה מנהלת בתי דנה.
נולדו לנו שלוש בנות ובן:
– דנה הבכורה ולה שלושה ילדים, שתי בנות דניאל ונוי, ובן טל.
– אורלי ברפמן שחיה בגרמניה.
– שרון ברפמן גרה בחצר המשק שלנו.
– אלון ברפמן נולד ב- 4.1967 ונהרג ב-10.1968 בתאונת דרכים.
חסר רכיב