מושב רשפון
מושב רשפון
חסר רכיב

גן-בר משק גן-בר

משק גן-בר
רח` השקד 2

משק גן-בר מצוי ברח` השקד פינת הכפר, הידוע כרח` היוגוסלבים, ההרחבה החדשה שהייתה ב-1950.
ראשונים גרו במשק- משפ` בוכולד ויקטור.
אחריהם באו משפ` קפלן שמעון (צייר) ופולה (טיפלה בקשישי רשפון), מתגוררים עדין ברשפון, בביתם ברח` הפרחים .
ב- 1976 נרכש המשק ע"י משפ` סרי חיים וטובה, בת רשפון, למשפ` קרנר דב ומרים. דב תפקד במשך שנים כמזכיר מושב רשפון.
ב- 1984 הגענו אנחנו, משפ` גן-בר אורה, אבי, עומר ויואב, ברשפון נולדה שני.
אבי עולה חדש מארה"ב, ציוני שהאמין בחקלאות ואני אורה ילידת הארץ ומחוברת לאדמה, עברנו מהעיר ת"א לאחר נדודים רבים, מגורים בקיבוץ רביבים, מגורים בבוסטון ות"א.
אני שהייתי בת מושב תעוז וילידת קיבוץ גבעת חיים לא יכולתי לשאת את המחשבה לגור בת"א. הייתי צריכה מרחבים, שדות ובעלי חיים. שכנעתי את המשפחה לחפש בית במושב, אחרי חיפושים רבים מישאל בן אהרון (בן אחותי) והדס הציעו לנו לבדוק את רשפון. ראינו מספר בתים ומשק סרי מצא חן בעיננו בגלל הפיתוח המשקי שלו, היו בו כ-2 דונם לולים וישר הרגשתי בבית. נדמה לי שהיינו החקלאים האחרונים שהתקבלו לרשפון, היו לנו הודים, פרדס, אבוקדו ורוסקוס. די מהר הבנו שהרוסקוס לא בשבילנו, לאחר זמן הבנו שההודים עתה בשפל וגידולם לא שווה את הסיכון, התפוזים כמו בכל המושב בקושי כיסו את מחיר המים ולבסוף כמובן עברנו כמו רוב תושבי רשפון להתפרנס מהלולים שהפכו לקומפלקס מבוקש מאוד.
בשנת 2000 נוספו לנו סוסים, ועתה החקלאות היחידה שלנו היא טיפוח של הסוס הערבי מצרי (יש לנו את "אסיפה" סגנית אלופת ישראל בתצוגה הבינלאומית 2003 ליופי ואת צאצאיה שזוכים בתחרויות יופי. זרקה הבת שהיא ברודמרית מדהימה ואייסיס (סוסת הטנסי לטיולים עם כל רוכבי הטנסי ברשפון).
כיום נשארנו ברשפון עומר, יואב, שני ואורה.
חסר רכיב