חסר רכיב

ברנר ראובן

ברנר ראובן
-
-
ברנר ראובן
2004 - 1922

ראובן נולד בלטביה. עלה לארץ בשנת 1936 עם הוריו חיים ומרים ברנר ועם 2 אחיו יעקב ומשה (מויה).
המשפחה התיישבה תחילה ברמת השרון ולאחר מכן קנו משק ברשפון.
המשפחה עסקה בעיקר בגידולי שדה ולול מטילות. וראובן עזר בפרנסת המשפחה.
ראובן התגייס לנוטרים ואח"כ שירת בצה"ל. השתתף במלחמת העצמאות ובמבצע קדש.
בשנת 1947 ראובן הכיר את יהודית לבית קפרא מרחובות במהלך חופשה. לאחר תקופה קצרה הם נישאו. הם היו הזוג הראשון שהתחתן ברשפון. היתה התרגשות רבה לכבוד המאורע והילדים של רשפון חיברו להם שירים וסיפורים. לאחר שנישאו הם קנו את המשק הסמוך למשק הוריו. נולדו להם 3 ילדים בזה אחר זה - אהוד (1948), עציון (1950) ואביטל (1952).
ראובן עבד בחברת תנובה כמרכז משלוחי ירקות. במסגרת עבודתו הרבה בנסיעות ברחבי הארץ ויצר קשרים הדוקים עם חקלאים רבים מכל קצוות הארץ. במקביל לעבודתו זו עסק גם בגידול דבורים. כמו כן טיפל בפרדס ועזר רבות גם בגידול וחינוך הילדים. מגיל צעיר הוא חינך אותנו לאהבת הארץ, שמירה על הטבע והסביבה. מגיל צעיר אני זוכרת טיולים רבים במסגרת החברה להגנת הטבע. 
לראובן היו תחביבים רבים: אוסף בולים שהשקיע בו משאבים רבים, "מעטפות יום ראשון" שרכש באופן קבוע, ואף השתתף במועדוני אספנים ובתחרויות בולאים, וניהל תכתובות והחלפות בולים עם אספנים מכל העולם. כשפרש לגמלאות עסק בכך בכל שעות הפנאי שלו. תחביב נוסף היה הדיג. הוא נהג לצאת לדוג בים ובנחלים עם חברים, איתנו הילדים, ואפילו עם הנכדים.
בנוסף לכך ראובן הרבה לשחק שחמט עם חברים ובמועדוני גמלאים ואף השתתף בתחרויות. כמו כן מגיל צעיר היה לו אוסף גדול של תקליטים של מוזיקה קלאסית שהרבה לשמוע בשעות הפנאי שלו ובזכותו גם אני למדתי להכיר ולאהוב יצירות, קונצרטים וקומפוזיטורים. 
בשנת 1994 נפטרה רעייתו יהודית ברנר. 
לאחר זמן מה ראובן חידש את קשריו מתקופת הנעורים עם חביבה ברטפלד (לבית גופרמן) שגרה בכפר שמריהו. 
הם נהגו לצאת לחברים במשותף, ולאירועים וטיולים ברחבי העולם.
הקשר עם חביבה נמשך מספר שנים עד שחלה בפרקינסון ומצבו החמיר. 
הוא טופל במסירות בביתו  עד מותו.

חסר רכיב